_

Polecany post

Premier League sezon 21/22

Najważniejsze to dobrze zacząć ... Tylko co można zrobić na problemy techniczne niezależne od ciebie? Nic. Mam tylko nadzieję, że sezon będz...

19.06.2021

Wzmocnienia Walsall FC


W końcu nie samym Euro się żyje. Oczywiście te wzmocnienia zaczęły się wcześniej, ale jakoś były kłopoty ze zorganizowaniem się i wisiał w powietrzu następny transfer, więc musiało się to przeciągnąć.

Pierwszy zawodnik to napastnik, Conor Wilkinson. 26 lat, koło metra dziewięćdziesięciu wzrostu, w poprzednim sezonie dla Leyton Orient strzelił 12 goli w lidze. Zaczynał w Millwall, ale to w Boltonie podpisał pierwszą umowę. Potem wypożyczenia, tych goli było mało, w 2017 trafia do Gillingham. Znów, mało bramek, wypożyczony do Dagenham & Redbridge gdzie chyba odnalazł formę. Tam strzelał gola prwie co drugi mecz, trafił do Leyton, a ostatni sezon miał bardzo dobry. Kibice tego klubu uważali że albo zostanie, albo trafi wyżej. No a trafia do zespołu z tej samej ligi.

Kolejny gracz to Joss Labadie. 30 lat, zaczynał od akademii West Brom, ale tam nie zagrał. Wypożyczany, transferowany ostatecznie trafia do Newport County, gdzie od 2016 zagrał ponad 100 razy. Środkowy pomocnik, raczej defensywny, ale potrafiący też zdobywać bramki. No i też skopiować Luisa Suareza i wgryźć się w przeciwnika. Mam nadzieję, że z tego już wyrósł. No i lubi kolekcjonować kartki, ale to też za nim mam nadzieję. Ponownie, fani poprzedniego klubu uważali, że zostanie, a raczej na pewno nie trafi do kogoś z tej samej ligi, a tu WFC się pojawiło z ofertą.

Trzeci zawodnik to Manny Monthe. 26 lat, środkowy obrońca. Zaczynał w QPR, często wypożyczany, ostatecznie trafia do Forest Green Rovers, gdzie awansuje z piątej do czwartej ligi. Powtarza ten sukces w Tranmere, gdzie był wypożyczony, a później podpisał tam umowę. Potem awansował do League One, ale wtedy pojawiły się pewne problemy osobiste i forma nieco uleciała. Zespół też spadł do czwartej ligi. Trafia teraz do WFC. Wysoki, silny, lubiący grać piłką środkowy obrońca. Z filmików walających się w necie widać, że lubi grać, a nie tylko kopać piłkę daleko i wysoko. No i też ciężko go przepchnąć. Wydaje się, że potrzebuje kogoś doświadczonego, kto ma chłodną głowę, obok siebie na boisku. To jeszcze można zrobić w tym okienku, mamy dopiero połowę czerwca.

Czwarty zawodnik, ogłoszony dzisiaj, to Jack Earing. 22 lata, zaczynał w Boltonie, a ostatnie sezony to Halifax Town. Dużo nie grał, ale to z powodu pandemii. Podobno cała kolejka klubów ustawiła się po niego, ale zdecydowało to, że bardzo dobrze zna obecnego dyrektora technicznego w klubie, który ściągał go do Halifax, jak był menedżerem. Środkowy pomocnik, wydaje się, że chyba box to box. Raczej nie czysto defensywny, ale ktoś, kto będzie pracował między polami karnymi. Znów powtarza się, że jest wysoki, chociaż 180 centymetrów nie robi większego wrażenia. Inni wspomniani zawodnicy są wyżsi. Ile to razy były wznoszone niemal modły, żeby dodać fizyczności środkowej linii. Teraz to się chyba stało. No i to bardziej zakup potencjału, a nie aktualnego poziomu. Tacy gracze też są potrzebni, a formacja 1-8-1 sama się nie zrobi. Żartuję, ale środkowa pomoc wydaje się nieco przeładowana zawodnikami i nie będzie chyba czasu dla wszystkich.

Ostatni zawodnik to znany już Hayden White. Prawy obrońca, też ma Bolton gdzieś w karierze, a w poprzednim sezonie już grał w klubie. Nie przeszedł okresu przygotowawczego z zespołem, więc te początki były nijakie, ale pod koniec już to zaczynało wyglądać ok. Z całej linii defensywnej zostawiłbym go na przyszły sezon. 26 lat to dobry wiek, bo powinno już być doświadczenie, a potencjał fizyczny powinien ocierać się o optymalny poziom. To kolejny silny, wysoki zawodnik. Rywalom może być ciężko o dominację fizyczną, co jest dobrą wiadomością.

Podsumowując, zadowolony jestem z tego, jak to wygląda, a podobno to nie koniec i będą następni gracze. Pewne pozycje nie są jeszcze obsadzone, więc trzeba poczekać. Na razie można być podekscytowanym, bo wygląda to inaczej, niż w poprzednich sezonach. Po prostu zapowiada się dobry rok.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz