_

Polecany post

Premier League sezon 21/22

Najważniejsze to dobrze zacząć ... Tylko co można zrobić na problemy techniczne niezależne od ciebie? Nic. Mam tylko nadzieję, że sezon będz...

13.07.2021

EURO 2020 - wrażenia część ostatnia


No i po imprezie. Pierwszej tego rodzaju, bo prawdziwie europejskiej i można zgadywać, że ostatniej na jakiś czas. Prosty powód, odległości które musieli pokonywać piłkarze. Tylko to już zmartwienia przyszłości.


Miejsce 4 - Dania

Co można zapamiętać po meczach Danii? Horror gdy na murawę padł Christian Eriksen. Te ekstra 10%, albo i więcej, bo to katapultowało zespół wysoko. No i ten rzut wolny w meczu z Anglią. Jak Mikkel Damsgaard uderzył futbolówkę, że piłka leciała wystarczająco wysoko nad murem, a zarazem wystarczająco nisko, żeby wylądować w bramce? Dla mnie to gol turnieju. Na coś więcej zabrakło jednak umiejętności. To też pokazuje, że mniejsze kraje będą mieć przeszkody w wygrywaniu trofeów. Nie wystarczy mieć złotą generację, trzeba mieć to coś ekstra. Trzecie miejsce jednak jest.


Miejsce 3 - Hiszpania

Piszę i nie wierzę. Potrafili zdobyć po kilka bramek, ale jednocześnie mieli problemy z atakiem. Niby defensywa dobra, ale tracili średnio jednego gola na mecz. No i też karne do poprawki. Niby wiele błędów, a jednak trzecie miejsce. Może to już nie jest ta groźna Furia Roja, ale to wciąż silna reprezentacja, która może dużo zrobić. Oczywiście jak ma swój turniej, czy dzień. Nie byli w gronie ścisłych faworytów, więc kolejna reprezentacja, która odniosła sukces.


Miejsce 2 - Anglia

Tak, jest sukces. Tak, ci piłkarze mają potencjał, żeby być jeszcze lepszymi. Tylko jak na finały grane u siebie, to chyba powinno być lepiej. Zabrakło mi w finale pewnej odwagi. To był dobry plan na powstrzymanie rywala, ale już nie na wygraną. Mogło i powinno być lepiej, ale brak tego czegoś zdecydował, że skończyło się tylko drugim miejscem. Pisanie tylko drugie miejsce już pokazuje, że ta reprezentacja odniosła sukces. Że ten cały plan konsekwentnie realizowany przez lata też odniósł sukces. Tylko jakby szkoleniowiec był odrobinę lepszy … No nic, za rok.


Miejsce 1 - Włochy

Gospodarze wygrali turniej, w końcu mecz otwarcia też wygrali Włosi. Bardzo silny skład, tak właściwie nie mający słabych punktów. A jak je miał, to szybko zostały one zniwelowane. No i bardzo dobry szkoleniowiec. Roberto Mancini właśnie dokonał tego, co powinien zrobić każdy trener. Z grupy dziesięciu jedynek wyciągnął wynik kilkunastu punktów. Bardzo podobało mi się obserwowanie jego pracy. Pracy, której nie było widać. Pracy, która zaczynała się pewnie rano, a kończyła głęboko w nocy. W końcu ktoś musiał podopinać te wszystkie szczegóły. Włosi po prostu dobrze wybrali, a na końcu mogli odebrać nagrodę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz