_

Polecany post

Premier League sezon 21/22

Najważniejsze to dobrze zacząć ... Tylko co można zrobić na problemy techniczne niezależne od ciebie? Nic. Mam tylko nadzieję, że sezon będz...

17.09.2021

O Walsall słów kilka


Długo nie pisałem o klubie, ale to tak zwane czynniki zewnętrzne niepodlegające negocjacji, więc tak to wygląda. No i też czekałem na ten transfer, którego raczej nie będzie, a to miało wpływ na motywację. Dobrze, po kolei mecze, jeszcze od sierpnia.


Walsall 1 - 0 Stevenage

Conor Wilkinson 5’ (asysta Jack Earing)


Bradford City 1 - 1 Walsall

1-0 Elliot Watt 14’
1-1 Jack Earing 42’ (asysta Brendan Kiernan)
czerwona kartka Joss Labadie 43’


Walsall 3 - 1 Mansfield Town

1-0 George Miller 6’ (asysta Kieran Phillips)
2-0 Ash Taylor 22’ (asysta Jack Earing po kornerze)
3-0 George Miller 48’
3-1 Danny Johnson 84’


Walsall 1 - 0 Brighton and Hove Albion U21 (EFL Trophy)

Kieran Phillips 44’ (asysta Ash Taylor po kornerze)


Tak mówiąc ogólnie, zaczyna wyglądać to całkiem całkiem. Co prawda nie w tabeli, ale to jeszcze przed nami. Widać, że zespół zaczyna się zgrywać ze sobą, a obrona jest coraz solidniejsza. Atak za to zaczyna wyglądać dość obiecująco, bo moim zdaniem obaj napastnicy mają potencjał na +10 bramek w sezonie, a przecież jest jeszcze pomoc. No i wiecznie kontuzjowany Rory Holden, tym razem do listopada podobno. Wyraźnie widać, że jest więcej plusów, niż minusów. Tylko to pewnie mówią w każdym zespole z miejsc 7-18, więc to nic wielkiego.

Trzeba też wspomnieć o nabytku z ostatniego dnia okienka. George Miller to środkowy napastnik, wypożyczony na sezon z Barnsley. Raczej nie ma dużej miłości między nim, a zespołem gdzie ma kontrakt, więc może będzie to oznaczać kontrakt w przyszłości, kto wie. 23 lata, zaczynał w Bury, potem Middlesbrough i Barnsley, trochę wypożyczeń, ale raczej nie osiągnął tego potencjału. Jeden gol na pięć spotkań do tej pory, trochę mało. Tylko w Walsall dobrze zaczyna. Godzina z Bradford, a potem prawie hattrick z Mansfield (obita poprzeczka po strzale z dystansu). Wydaje się, że służy mu sposób gry, który wprowadza szkoleniowiec. To znaczy piłka za defensywę rywala, a potem on i obrońca. Wychodzi na przykład korzystanie z walki fizycznej, co jest plusem. Pierwsze opinie nie były korzystne, ale powinno być ok.

Następny mecz tradycyjnie sobota. Wyjazd do Newport County, drużyna niżej w tabeli, więc może być różnie.

2 komentarze:

  1. Wallsal to klub którym gram w Fifie 20 w ramach awansu z League 2 do Premiership :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Życzę powodzenia, no i mam nadzieję, że gra sprawia więcej przyjemności, niż klub ostatnio ;)

      Usuń