_

Polecany post

Premier League sezon 21/22

Najważniejsze to dobrze zacząć ... Tylko co można zrobić na problemy techniczne niezależne od ciebie? Nic. Mam tylko nadzieję, że sezon będz...

22.11.2021

Mecze WFC (3)


Nie będę ukrywał, że sezon inaczej smakuje, jak widać, że celem postawionym przed startem rozgrywek było tylko spokojne pozostanie w lidze i danie czasu szkoleniowcowi, żeby zaczął karierę. Trochę tak, jak pierwsze sezony Deana Smitha, tylko tam była walka o ligę wyżej. No a teraz jest czwarta klasa rozgrywkowa i wszystkie smaczki z nią związane. Podstawą kibicowania jest jednak cierpliwość, a raczej duże zasoby cierpliwości. Reszta to tylko dodatki. Po kolei mecze:


King’s Lynn Town 0 - 1 Walsall (FA cup)
Gola zdobył w 15 minucie Brandon Kiernan.


Walsall 0 - 2 Forest Green Rovers (EFL Trophy)


Walsall 1 - 3 Harrogate Town (liga)
0-1 Simon Power 20’
0-2 Jack Diamond 61’
0-3 Luke Armstrong 82’
1-3 Kieran Philips 88’


Walsall 0 - 0 Rochdale (liga)


Kilka słów o meczach. Mecz Pucharu Anglii to, jak można było się domyślać, dla gospodarzy był finałem. Dobrze, że jest wygrana, awans do następnej rundy, tylko to wyczerpuje dobre wiadomości. W następnej rundzie Swindon Town u siebie. To nie jest ani silna drużyna, która upchnie dodatkowych fanów na stadionie, ani ktoś łatwy do pokonania, więc jedyny plus to następna runda. Następny mecz pucharowy mam wrażenie, że nikogo nie interesował. Awans już był, gra była, no powiedzmy że dość nijaka, a wynik był i to koniec. W następnej rundzie Cambridge United na wyjeździe. Fajnie że wyszło się z grupy, ale to koniec dobrych wiadomości. Harrogate u siebie? Bolesna lekcja futbolu, bo rywal wiedział jak i doskonale to wykorzystał. Rozumiem, że kontuzje, ale to się zdarza każdej drużynie. Nietrafienie z planami taktycznymi z reguły tym, którzy przegrywają. Ostatni mecz ligowy to dobra wiadomość, że nie było porażki. Jakiś dzień specjalny, bilety rozdawane po szkołach chyba, bumper crowd jak to się mawia (lubię to określenie), ale mecz typowy na czwartą ligę. Były szanse, ale który to już raz widzę to samo. W miarę solidnie z tyłu, dość nieporadnie w ataku. Punkt to punkt, 15 miejsce w tabeli, ale widać, że czegoś w drużynie brakuje. No ale jak się resetowało wszystko tak właściwie przed sezonem, to chyba tak musi być. Następne spotkanie to mecz sezonu. Port Vale na wyjeździe, ale wiadomo dlaczego i co to oznacza. Ponieważ można oczekiwać nie do końca dobrego wyniku i małej burzy po meczu (głównie na forum klubowym), to może lepiej niech już będzie świątecznie i remisowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz